Planerat driftunderhåll i morgon mellan kl. 9-10. Du kan då inte boka eller avboka äventyr eller bli medlem via webben. 

Logga in på Mina sidor
Glömt lösenord?
Bli Medlem

Verksamhetsgrupper och råd

Nedan finner du namn och lokalavdelning på de personer som ingår i våra olika verksamhetsgrupper och råd. Medlemmarna är utsedda av regionstyrelsen och arbetar ideellt för att utveckla respektive verksamhetsgren med stöd från regionkontoret.

Medlemmar i verksamhetsgrupp

Barn

Anette Brottman, Täby-Vallentuna-Vaxholm
Gunilla Enlund, Björnlunda-Gnesta
Marie-Anne Svedberg, Vänge
Tuula Torro, Enskede
Tina Grill-Darin, Stockholm
Ulla-Britt Thorngren, Värmdö
Victoria Preger, Stockholm (styrelserepresentant)
Sofia Nordwall (Regionkontoret)

Fjäll

Fredrik Modén, Södertälje
Jonas Magnusson, Nacka-Saltsjöbaden
Eva Rozenbeek, Lidingö 
Christian Gottlieb, Lidingö
Maria Rolf, Uppsala
Jakob Beijer, Huddinge (styrelserepresentant)
Barbro Grans (Regionkontoret)

Funktionell skidåkning

Johan Skarelius, Stockholm
Beatrice Archer, Boo
Sandra Hammarbäck, Upplands Väsby
Dennis Svärd, Bålsta (styrelserepresentant)
Ylva Schöldberg (Regionkontoret)

Kajak

Björn Waern, Haninge
Robert Reinsson, Uppsala
Mats Ellström, Mälaröarna
Ing-Marie Lidell Edman, Mälaröarna
Magnus Grape, Solna-Sundbyberg-Spånga-Kista (styrelserepresentant)
Ylva Schöldberg (Regionkontoret)

Snösäker

Fredrik Rydahl, Huddinge
Magnus Ohlgren, Solna-Sundbyberg-Spånga-Kista  
Mikael Jansson, Tyresö  
Conny Johansson, Botkyrka 
Louise Dahl, Stockholm
Jakob Beijer (styrelserepresentant) 
Sofia Nordwall (Regionkontoret)

Snö

Gunnar Åkerman, Stockholm
Tom Alvå, Huddinge
Anna Håkanson, Huddinge
Karl Kroon, Stockholm
Maria Hellström, Västerort (styrelserepresentant)
Sofia Nordwall (Regionkontoret)

Vandring

Ewa Hedlund, Huddinge
Susanne Lüders, Enskede
Göran Lindwall, Mälaröarna
Liz Nordström, Stockholm
Leif Malmlöf, Huddinge (styrelserepresentant)
Barbro Grans (Regionkontoret)

Mountainbike (MTB)

Jonatan Hedberg, Bålsta (styrelserepresentant)
Ylva Schöldberg (Regionkontoret)

Långfärdsskridsko

Kristina Helles, Mälaröarna (styrelserepresentant)
Ylva Schöldberg (Regionkontoret)

Ungdom

Jonatan Hedberg, Bålsta
Kristina Helles, Mälaröarna (styrelserepresentant)
Ylva Schöldberg (Regionkontoret)

Medlemmar i råd

Friluftsmiljörådet

Pär Wennman, Sollentuna
Camilla Björkander, Haninge
Malte Olsén, Norrviken
Elisabeth Matsson, Österåker (styrelserepresentant)
Hanna Bjärenstam (Regionkontoret)