Sök på webbplatsen

Hitta lokalavdelning

Som medlem får du

  • Tillgång till Sveriges bredaste utbud av guidade friluftsaktiviteter
  • Stödjer vårt arbete med hela Sveriges friluftsliv, och mycket mer...
Bli medlem

Logga in

Styrelsen

Kontaktinformation till vår styrelse, grenledare och våra vandringsledare.

  

 

Solna–Sundbyberg-Spånga-Kista lokalavdelning          Styrelse 2021

  • Ordförande: Fredrik von Unge  
    • <fredrik.vonunge@vxa.se>
  • Vice ordf.   Jenny Rosen
    • <jenny@superjenny.com>
  • Sekreterare - Halina Hylander
    • <halinatur@hotmail.com>
  • Kassör - Jan Edén   
    • <jan.eden@live.se>       
  • Ledamöter    
    • Magnus Grape    <magnusgrape69@gmail.com>   
    • Halina Hylander < halinatur@hotmail.com > 
    • Lena Brunefors  <brunefors.lena@gmail.com>
    • Fredrik Killander  <killander7@hotmail.com>
  • Revisor Maria Brunn
    • <maria.brunn@telia.com>
  • Revisor-suppleant Eva-Lena Johansson - mobil 072-7143022
  • Sammankallande för Valberedningen
    • Karin Liljefors <karin.liljefors@gmail.com>
    • Marianne Möller <moller.marianne@telia.com>
  • Grenledare barnverksamheten
    • Magnus Grape [inkl. kö till barnverksamhet]<magnusgrape69@gmail.com>
  • Grenledare yngre barnverksamheten
    • Helene Westberg < hwestberg@gmail.com >
  • Grenledare MTB verksamheten
    • Lena Brunefors < brunefors.lena@gmail.com >
  • Grenledare vandringsverksamheten
    • Halina Hylander - <halinatur@hotmail.com>
  • Grenledare Långfärdsskridskor
    • Göran Lindegårdh < goran.lindegardh@gmail.com >
  • Statistikansvarig    
    • Halina Hylander <halinatur@hotmail.com>
  • Web-redaktör - barnverksamheten
    • Monika Andersson <amonika@hotmail.com>
  • Web-redaktör - vandringar    
    • Peter B. Sundh   <sundhpeterb@gmail.com>

---------------------------

Våra aktiva vandringsledare i föreningen för 2021 är:

Kenneth Abbt  ..............< kenneth.abbt@comhem.se >
Solweig Borgman .........< solweig.borgman@telia.com >
Maria Brunn .................<maria.brunn@telia.com>
Kerstin Fruchter ...........< kerstin.fruchter@hotmail.com >
Halina Hylander................< halinatur@hotmail.com >
Lennart Johansson ........< madde.johan15@gmail.com >
Göran Lindegård ............< goran.lindegardh@gmail.com >
Maria Nikolajeva ............<maria.nikolajeva@gmail.com>
Ulla Karin Nissson ..........< ulla.karin.nilsson@gmail.com >
Rolf Rosenblüth ................< rolfrosenbluth@hotmail.com >
Ann-Marie Åberg................< annmarieaberg@telia.com>



 

 -

 

Hitta Solna/Sundbyberg-vandringar

Visar 0 av 0 äventyr Hittar du inte det du söker? Gör en avancerad sökning.

Här är ditt medlemskort!

För vissa medlemserbjudanden och aktiviteter behöver du kunna visa att du är medlem. På din profil hittar du ditt digitala medlemskort.

Till din profil