- Meny: Enköping lokalavdelning Enköping lokalavdelning
- Meny: Enköping lokalavdelning Enköping lokalavdelning
Lyktloppet 16 november
Välkommen till korsningen Boglösavägen/Bredsandsvägen kl. 15.45
Vårt unika motionslopp med syftet att röra på sig tillsammans utan tidtagning genomförs i skenet av lyktorna mot Bredsand.
Söndagen den 16 november kl 16 går starten. Starten går från korsningen Boglösavägen/Bredsandsvägen och samlingen sker kl 15.45 för uppvärmningen med Friluftsfrämjandet.
Vi joggar/går/cyklar/åker skidor eller tar oss fram med annat färdmedel som ej är motoriserat, antingen till Främjarstugan ToR (ca 10km), eller så viker du av i björkallén och går i mål vid reningsverket (ca 4km). Ute vid Främjarstugan har vi blåbärssoppekontroll, så att inte orken tryter. Observera att starten är vid korsningen Boglösavägen/Bredsandsvägen och målet är vid reningsverket för båda sträckorna.
Dela
Tre goda skäl att bli medlem
Ta del av det roliga
Nyfiken på oss? Följ gärna med någon av våra 6500 ledare ut i naturen – för upplevelser, glädje och gemenskap. Varmt välkommen att bli medlem!
Bli medlem