Logga in på Mina sidor
Glömt lösenord?
Bli Medlem

Ledare

Ledare och hjälpledare inom kajaksektionen

Länk till utskrift

 Jan Eriksson
Grenledare kajak
Utbildad inom kajakledare enligt Friluftsfrämjandet steg 1
GRÖNT paddelpass
070-617 7413
jan.eriksson@friluftsframjandet.se

 Sverker Renlund
Kajakledare
Viss förkärlek för Åländska farvatten
Autodidakt med GRÖNT paddelpass
070-351 9784
sverker.renlund@friluftsframjandet.se

 Carl-Henrik Annefors
Kajakledare
Utbildad havskajakguide inom Främjandet
GRÖNT paddelpass
Kan allt om kompositmaterial och lagningar
070-173 8798
carl-henrik.annefors@friluftsframjandet.se

 Jenny Rahm
Kajakledare och vandringsledare lågland
Utbildad havskajakguide inom Främjandet
GRÖNT paddelpass
Glimten i ögat och sprudlande glad. Först vid lägerelden
070-342 7774
jenny.rahm@friluftsframjandet.se

 Sara Berglund
Kajakledare
Utbildad inom kajakledare enligt Friluftsfrämjandet steg 1
Grönt paddelpass
070-484 7501
sara.berglund@friluftsframjandet.se

 Estelle Ågren
Kajakledare och skridskoledare
Utbildad havskajakguide inom Friluftsfrämjandet
GRÖNT paddelpass
Stora kunskaper om natur och djur
070-686 4446
estelle.agren@friluftsframjandet.se

 Erik Ågren
Kajakledare
Utbildat kajakledare enligt Friluftsfrämjandet steg 1
Inbiten jägare som då och då lämnar skogen för den fria havsvidden
070-216 0557
erik.agren@friluftsframjandet.se

 Per Brahm
Kajakledare
Utbildat kajakledare enligt Friluftsfrämjandet steg 1
Genomför utbildning Friluftsfrämjandet steg 2 2022
Naturälskare med eget vandrarhem
Smak för både hav och fjäll
070-795 6307
per.brahm@friluftsframjandet.se

 Sune Mårtenson
Kajakledare
Skridskoledare
Vandringsledare
Fena på friluftsmat
0705-380144
sune.martenson@gmail.com

 Leif Wall och Ingrid Lundell
Hjälpledare kajak
Glatt par med mycket erfarenhet av paddling, flora, fauna och fågelliv.
018-343337,
wall.leif@telia.com  0706-616490
ingrid.lundell@telia.com  073-0692846

 Hans Sandström
Kajakledare
Skridskoledare
Fågelskådare
0705-104138
sandstrom.hans.o.@gmail.com

 Johan Törnell
Hjälpledare kajak
073-4329197
johan.tornell@gmail.com

 Sebastian Seidel
Hjälpledare kajak
0706-615651
Sebastian.Seidel@friluftsframjandet.se