Sök på webbplatsen

Hitta lokalavdelning

Som medlem får du

  • Tillgång till Sveriges bredaste utbud av guidade friluftsaktiviteter
  • Stödjer vårt arbete med hela Sveriges friluftsliv, och mycket mer...
Bli medlem

Logga in

Uthyrning

Knivsta lokalavdelning har kajaker, kanadensare mm som hyrs ut till medlemmar och allmänhet.

Passa på att se Knivsta från sjösidan eller ta en tur på någon av sjöarna i närområdet. Friluftsfrämjandet har elva kajaker och en dubbelkajak som finns att hyra för medlemmar och för allmänheten. Dessutom finns åtta kanadensare vid Valloxen (Pepparkaksudden). Uthyrningen sker genom någon av våra ledare. Boka i god tid, vi är en ideell organisation och ledare finns inte alltid hemma under sommaren.

Prislista

Bokningslista

Nedanstående ledare kan boka, lämna ut och ta emot uthyrda kajaker.

Bokning av kajaker 

Mobiltelefoner 

e-post  

Sverker Renlund 

070-351 9784 

sverker.renlund@friluftsframjandet.se 

Hans Sandström 

070-510 4138 

sandstrom.hans.o@gmail.com 

Sune Mårtenson 

070-538 0144 

sune.martenson@gmail.com 

Carl-Henrik Annefors 

070-173 8798 

carl-henrik.annefors@friluftsframjandet.se

Jenny Rahm 

070-342 7774 

jennyrahm72@gmail.com 

Estelle Ågren 

070-686 4446 

estelleagren64@gmail.com 

Erik Ågren 

070-216 0557 

erikagren64@gmail.com 

Sara Berglund 

070-484 7501 

skberglund75@gmail.com 

Elenore Jansson 

073-368 5209 

elenore@jansson.ms 

Jan Eriksson 

070-617 7413 

Jan.eriksson@friluftsframjandet.se 

Leif Wall 

070-661 6490 

wall.leif@telia.com 

Ingrid Lundell

073-069 2846 

ingrid.lundell@telia.com 

Johan Törnell

073-423 9197 

Johan.tornell@gmail.com 

Bokning av kanadensare 

 

 

Jonathan Royce 

070-143 4143

jtroyce@gmail.com 

Ann Edlund 

070-213 8667 

ann.edlund@friluftsframjandet.se