Logga in på Mina sidor
Glömt lösenord?
Bli Medlem

Utbildningsteam

Region Öst har utbildade utbildningsledare som håller i våra utbildningar. Här presenteras våra utbildningsteam. Kontakta gärna kansliet om du behöver ytterligare kontaktuppgifter.

Överst anges den person som är sammankallande i de grupper som finns.

Har du frågor som rör våra utbildningar och utbildningsteam - kontakta Region Östs och Region Mitts utbildningssamordnare Malin Pallman på malin.pallman@friluftsframjandet.se

Vandring

Håkan Eriksson kontakta Håkan
Mikael Cederfeldt

Här kan du ta del av en presentation av Peter och utbildningsteam låglandsvandring.

Långfärdsskridsko

Stina Bouvin, kontakta Stina

MTB

Ulrika Persson, kontakta Ulrika
Marcus Melin
Dahn Haag
Tommy Gustafsson
Trainee: Daniel Rovanemi

Kanot

Kersti Beck Larsson (kajak & kanadensare), kontakta Kersti
Anna Nordström (kajak & kanadensare)
Peter Wibjörk (kajak)
Gunnar Gustafsson kajak)
Katarina Moberg (kajak)
Jonas Lidström (kanadensare)
Jim Lindvall (kajak)
Trainee: Daniel Brobert (kajak)
Trainee: Lovisa Larsson (kanadensare)
Trainee: Alma Bågefalk (kanadensare)
Trainee: Michael Brask (kanadensare)

Här kan du ta del av en presentation av Kersti och utbildningsteam kajak/kanadensare.

Barn/ungdom

Vill du komma i kontakt med teamet? kontakta Jessica 

Lisa Örtbrant-Edmundsson
Mona Karlsson
Ursula Liepe
Linnea Edmark
Tommy Gustafsson
Maria Resebo
Jessica Dah
Trainee: Anna Olausson
Trainee: Sara Råsberg

Anpassat ledarskap

Linnea Edmark

Skogsmulle i förskolan

Lisa Örtbrant-Edmundsson
Trainee: Märtha Medhammar

Alpint

Styrgrupp och sammankallande:
Mikael Carlniltz, kontakta Mikael
Greger Bergman, kontakta Greger
Dan-Ola Einarsson, kontakta Dan-Ola
Peter Hjalmarsson, kontakta Peter 

Här kan du ta del av en presentation av Greger Bergman, ledningsgruppen och teamet. 

För frågor om certifiering, kontakta Mikael Carlniltz.

Andreas von Rennenkampff
Claes Rosenqvist 
Daniel Heurlin 
Göran Berg 
Henry Andersson 
Jonas Palmér 
Leif Gustavsson
Marianne Gutsch
Matilda Hellman 
Ted Nyström
Ludvig Einarsson
Anders Nyström
Trainee: Malin Arodell
Trainee: Nilla Bengtsson
Trainee: Jens Gustafsson
Trainee: Johann Johansson
Trainee: Linnéa Granlund
Trainee: Oskar Hjalmarsson
Trainee: Nina Svenman

Snowboard
Hans Persson
Bent Göransson
Maria Resebo

Paraskidåkning
Jakob Christensson
Peter Hjalmarsson

Utvecklingsgrupper

Här är Region Östs representanter till utvecklingsgrupperna i Friluftsakademin.

Ladda hem pdf