Fredag 13 februari hade vi problem med att logga in. Nu kan du testa att logga in igen eller välja glömt lösenord så ska det fungera.

Logga in på Mina sidor

Anges med 12 siffror, ex: 191020301234

Glömt lösenord?
Bli Medlem

Hur sätter vi guldkant på årsmötet?

2024-07-04

Satsa gärna på ett extra dragplåster till ert årsmöte. Här är några idéer för att göra detta. Lycka till med genomförandet av årsmötet!

  • Be någon/några engagerade och entusiasmerande ledare att berätta om varför de brinner för friluftsliv & att leda äventyr och be dem berätta om sina äventyr det senaste året.

  • Bjud in en ledare/styrelseledamot från en annan lokalavdelning för att
    inspirera kring äventyr eller arbetssätt.

  • Bjud in en äventyrare eller en person som kan inspirera när det gäller ett särskilt tema till exempel matlagning.

  • Skapa och visa ett bildspel med musik över året som gått.

  • Bjud in en samarbetspartner som berättar om ett gemensamt projekt
    (passa på att tacka för gott samarbete det gångna året).

  • Bjud in en samarbetspartner som berättar om ett projekt som är på
    gång/befintlig verksamhet som er lokalavdelning är nyfikna på. Till exempel en naturskola, en 4H-gård. 

  • Bjud in en representant från Volontärbyrån att prata om att fånga engagemang. 

    Sist men inte minst: vi på regionen finns också tillgängliga för att informera om till exempel utbildningar eller workshopen ”Att lyckas på hemmaplan”.