
SAT Arholma och Lidö
Stockholm Archipelago Trail (SAT) invigdes 2024 och binder samman Stockholms skärgård från Landsort i söder till Arholma i norr. Under helgen 12-13 juli tar vi oss an de två nordligaste etapperna - med en övernattning inomhus däremellan.
Start: lördag, 12 jul 2025 (kl 10:00)
Slut: söndag, 13 jul 2025 (kl 16:00)
Vi öppnar för intresseanmälan redan under april och återkommer under maj med information om boende och pris. Vandringen på Arholma är ca 13 km och på Lidö ca 12 km. Vi övernattar på Arholma och tar oss med båt till Lidö på söndagen för vår vandring där.
Välkommen med din intresseanmälan!
Kontakt:
Anna Lyckeld
070-48 52 553
anna.lyckeld@friluftsframjandet.se
Mer info
Dela
Anmälan, tid & plats
Bli medlem
Betalning: Se information i beskrivning
Båkbergsvägen 18, 764 54 Arholma, Sweden
Uppdateras under maj.
Format: WG S84 decimal
Dela
Samåk till äventyret
Samåk till äventyret med andra medlemmar i Friluftsfrämjandet, Skjutsgruppen och Naturskyddsföreningen. Nu kan du som medlem testa vår nya samåkningsplattform. Be om plats eller erbjud plats i din bil.
Till plattformenKunskap & guider
Tre goda skäl att bli medlem
Ta del av det roliga
Nyfiken på oss? Följ gärna med någon av våra 8500 ledare ut i naturen – för upplevelser, glädje och gemenskap. Varmt välkommen att bli medlem!
Bli medlem