Logga in på Mina sidor
Glömt lösenord?
Bli Medlem

Våra vandringsledare

Just nu söker vi fler vandringsledare till vår Lokalavdelning - på den här sidan kan man läsa mer om uppdraget.

Vi söker fler vandringsledare!

Vi är ett gäng aktiva vandrare som gör närmare 50 vandringar totalt under ett år fördelat på våra 13 vandringsledare. Nu behöver vi få in ett par ledare, som kan ta längre vandringar för att avlasta befintliga ledare, både för vardagar och för att stärka helgvandringsgruppen.

Lokalavdelningen erbjuder mer avancerade vandringar på tisdagar (15–22 km) och lättare vandringar (8–12 km) på torsdagar samt ett antal helgvandringar med lite olika teman. Vi vandrar mars–juni och september–november.

Som ny vandringledare kommer du att få vandringsledarutbildning, kurs ABC-vid olycka och planeringsdagar med de andra vandringsledarna. Vi har en utflykt vid vårterminen slut och en vandring med lunch då vi slutar höstens vandringar. LA ordnar också en vandringsresa varje år.

Kontakta solna-sundbyberg@friluftsframjandet.se för mer info.

Våra aktiva vandringsledare i föreningen för 2022 är:

 

Göran Lindegårdh .......... goran.lindegardh@gmail.com

Ann-Marie Åberg .......... annmarieaberg@telia.com

Ulla Karin Nilsson .......... ulla.karin.nilsson@gmail.com 

Maria Brunn .......... maria.brunn@telia.com

Maria Nikolajeva .......... maria.nikolajeva@gmail.com

Rolf Rosenblüth .......... rolfrosenbluth@hotmail.com

Kenneth Abbt .......... abbt@comhem.se 

Klas Sjöblom .......... klassjobloms@gmail.com

Lennart Johansson .......... madde.johan15@gmail.com 

Fredrik Killander .......... killander7@hotmail.com

Kerstin Fruchter .......... kerstin.fruchter@hotmail.com

Reza Neshat .......... neshat@gmail.com

Arlina Hedsand .......... arlinda77@hotmail.com

Stephan Andersson .......... stephan.andersson@yahoo.se

Per Jonson .......... nils.per.kristian@hotmail.com