Logga in på Mina sidor
Glömt lösenord?
Bli Medlem

Friluftsevent Sommaraktivitet

Välkommen till en glädjefylld dag med sommarlek och gemenskap vid stugan i Björkeröd!

Start: söndag, 20 jul 2025 (kl 11:00)
Slut: söndag, 20 jul 2025 (kl 14:00)

Boka (29 platser kvar)

Se mer information nedan

Tänk dig en dag fylld av skrattande barn, gröna ängar och lek i trädgården med utsikt över det vackra Kullaberg. Friluftsfrämjandet Helsingborg-Kullabygden bjuder in alla medlemmar, stora som små till en härlig sommaraktivitet vid vår naturnära stuga i Björkeröd.
Här får barnen prova på olika lekar och aktiviteter anpassade för flera åldrar, medan vuxna kan njuta av den fridfulla miljön och gemenskapen med andra familjer.

Dagen är öppen och lättsam, kom som du är! Du behöver ingen särskild utrustning, men ta gärna med egen matsäck eller fika att avnjuta i trädgården.
Aktiviteterna sker utomhus, så kläder efter väder rekommenderas. Det här är ett perfekt tillfälle att introducera Friluftsfrämjandet för vänner eller familj som ännu inte är medlemmar, alla är varmt välkomna att prova på!

Ni är välkomna att komma när som helst inom tidsramen, ju tidigare ni dyker upp, desto mer tid får vi att leka och utforska tillsammans!

Samåk gärna till Björkeröd, det är både hållbart och trevligt!
https://www.friluftsfrjamrandet.se/mina-sidor/samakning

Anmälan görs via vår hemsida, först till kvarn gäller! Samtliga medlemmar som deltar behöver göra en anmälan.

Vid frågor, kontakta gärna Vanessa på: vanessa.vasilije@friluftsframjandet.se

Vi ser fram emot en härlig dag tillsammans, varmt välkomna till Björkeröd!


Mer info

Arrangör
Ansvarig ledare
Svårighetsgrad
Inga förkunskaper
Passar för
Vuxen
Gren
Friluftsevent
Typ av äventyr
Aktivitet

Anmälan, tid & plats

Start
söndag, 20 jul 2025 (kl 11:00)
Slut
söndag, 20 jul 2025 (kl 14:00)
Antal platser
30
Platser kvar
29
Anmäl dig senast
2025-07-13
Medlemspris
0 kr
Bli medlem
Barn
+ 115 kr
Ungdom
+ 190 kr
Vuxen
+ 395 kr
Familj
+ 590 kr
Plats: 

Björkeröds Byaväg 3, 263 77 Mölle, Sweden

Samlingsplats: 

Vägbeskrivning till stugan
Adress: Björkeröds byaväg 3, 263 77 Mölle
Kör mot Mölle och efter att ni passerat Mölle camping så är det en skylt till höger där det står Kullabergs strövområde. Sväng in där och kör förbi Kockenshus och uppför backen mot stora parkeringen så ser ni den röda stugan. Parkera vid den stora parkeringen eller nere vid Kockenshus och promenera upp till Björkeröd.
Skånetrafikens buss 222 till Mölle stannar vid busshållplatsen Möllehässle och därifrån tar det cirka 15 minuter att gå uppför backen till stugan.

Latitud
56.28128278571933
Longitud
12.523167428220518

Format: WG S84 decimal