Tipspromenader i Björkeröd på Kullaberg
Välkommen att gå våra populära tipspromenader med tipsfrågor och bingo för både stora och små. Vi utgår ifrån Björkerödsstugan på Kullaberg.
Start: söndag, 1 mar 2026 (kl 10:00)
Slut: söndag, 1 mar 2026 (kl 13:00)
Start: söndag, 22 mar 2026 (kl 10:00)
Slut: söndag, 22 mar 2026 (kl 13:00)
Start: lördag, 4 apr 2026 (kl 10:00)
Slut: måndag, 6 apr 2026 (kl 14:00)
Start: söndag, 26 apr 2026 (kl 10:00)
Slut: söndag, 26 apr 2026 (kl 13:00)
Start: söndag, 17 maj 2026 (kl 10:00)
Slut: söndag, 17 maj 2026 (kl 13:00)
Vårens tipspromenader:
1 mars, 22 mars, 26 april och 17 maj
4-6 april obemannad, digital Äggapromenad
I vår återanvänder vi upplägget från pandemin och kör Äggapromenaden mellan den 4 april kl. 10.00 - 6 april kl. 14.00. Vi kommer inte ha någon försäljning av startkort eller fika men det kommer att finnas en skylt uppsatt utanför stugan I Björkeröd som visar vart man mailar svaren på frågorna för att vara med i utlottningen av fina priser. För att vara med i utlottningen så swishar man in 50kr för vuxna och 30kr för barn.
Praktisk information
Starttider för tipspromenaden är kl. 10-13.
Servering av våfflor eller fika har vi ibland, beror på hur bemanningen ser ut för dagen, och då mellan kl. 11-14.
Promenaderna är 4-5 km långa, går i varierad, kuperad terräng och är barnvänliga men inte barnvagnsvänliga.
Betalning
Vi tar numera inte emot kontanter utan du swishar all betalning till 1232644300.
Priser
Startkort vuxen 50kr
Startkort barn 30kr
Vinnarna hämtar priserna vid nästkommande tipspromenad.
Parkering
Parkera gärna nere vid Kockenshus och promenera upp till Björkeröd då det är ont om parkeringsplatser vid stora parkeringen i Björkeröd.
Vägbeskrivning
Kör mot Mölle och efter att ni passerat Möllecamping så är det en skylt till höger där det står Kullens strövområde. Sväng in där och kör förbi Kockenshus och uppför backen mot stora parkeringen så ser ni den röda stugan.
Mer info
Dela
Anmälan, tid & plats
Tillfälle 1 av 5:
Tillfälle 2 av 5:
Tillfälle 3 av 5:
Tillfälle 4 av 5:
Tillfälle 5 av 5:
Bli medlem
Betalning: Se information i beskrivning
Björkeröds Byaväg 3, 263 77 Mölle, Sweden
Björkeröds Byaväg 3, Mölle
Kör mot Mölle och efter att ni passerat Möllecamping så är det en skylt till höger där det står Kullens strövområde. Sväng in där och kör förbi Kockenshus och uppför backen mot stora parkeringen så ser ni den röda stugan.
Parkera gärna nere vid Kockenshus och promenera upp till Björkeröd då det är ont om parkeringsplatser vid stora parkeringen i Björkeröd.
Format: WG S84 decimal
Dela
Tre goda skäl att bli medlem
Ta del av det roliga
Nyfiken på oss? Följ gärna med någon av våra 6500 ledare ut i naturen – för upplevelser, glädje och gemenskap. Varmt välkommen att bli medlem!
Bli medlem