Just nu kan vissa saker ta något längre tid att utföra, p.g.a driftstörningar. Läs mer här.

Sök på webbplatsen

Hitta lokalavdelning

Som medlem får du

  • Tillgång till Sveriges bredaste utbud av guidade friluftsaktiviteter
  • Stödjer vårt arbete med hela Sveriges friluftsliv, och mycket mer...
Bli medlem

Logga in

Kontaktpersoner

Här hittar du kontaktuppgifter till oss på rikskontoret, ta gärna kontakt med oss om du har frågor eller funderingar.

Generalsekreterare

Ann-Louise Samuelsson

Tillförordnad generalsekreterare

ann-louise.samuelsson@friluftsframjandet.se

+46 72-076 25 58

Kerstin Andersson

Verksamhetschef I Ur och Skur

kerstin.andersson@iurochskur.se

08-449 22 72

Verksamhet och utbildning

Lisa Larsson

Verksamhets- och utbildningschef. Ansvarig Skogsmulle®

lisa.larsson@friluftsframjandet.se

070-332 47 70

Susanna Kalén

Projektledare Skogshjältarna, samt Skogsmulle i förskolan

susanna.kalen@friluftsframjandet.se

Louise Hammerin

Vikarierar i frågor som rör digitalt lärande och e-utbildning

Louise.Hammerin2@friluftsframjandet.se

Lina Lagström

Föräldrarledig

Carl Crafoord

Verksamhets- och utbildningsansvarig (kajak, kanadensare, klättring och långfärdsskridskor)

carl.crafoord@friluftsframjandet.se

070-590 80 57

Urban Persson

Verksamhets- och utbildningsansvarig (skidor utför (inkl. snowboard), mountainbike, längdskidor)

urban.persson@friluftsframjandet.se

070-620 12 43

Matilda Rignell

Föräldraledig. Verksamhets- och utbildningsansvarig.

matilda.rignell@friluftsframjandet.se

070-851 12 85

Emelie Thorngren

Verksamhets- och utbildningsansvarig (Skogsmulle och skogens värld, Vildmarksäventyr, naturparkour)

emelie.thorngren@friluftsframjandet.se

072-143 32 17

Andreas Karlsson

Verksamhets- och utbildningsansvarig (fjällvandring, vandring (lågland))

andreas.karlsson@friluftsframjandet.se

070-519 10 09

Organisationsutveckling

Cesar Chirino

Organisationsutvecklingschef

Cesar.Chirino@friluftsframjandet.se

08-447 44 52

Josefiina Ben Azzouz

Organisationsanalytiker

josefiina.ben.azzouz@friluftsframjandet.se

+46 720 76 2557

Erik Ehrner

IT-ansvarig

erik.ehrner@friluftsframjandet.se

08-447 44 40

Petter Du Rietz

Supportkoordinator

petter.du.rietz@friluftsframjandet.se

08-447 44 46

Carl Andersson

Tjänstledig

carl.andersson@friluftsframjandet.se

Kommunikation

Adam Bergsveen

Kommunikationschef

adam.bergsveen@friluftsframjandet.se

0708-61 81 51

Göran Andersson

Sakkunnig (friluftsmiljö, folkhälsa, demokrati och organisation)

goran.andersson@friluftsframjandet.se

073-98 05 200

Cajsa Rännar

Chefredaktör Magasin Friluftsliv

cajsa.rannar@friluftsframjandet.se

070-306 25 28

Kajsa Ljungberg

Kommunikationsansvarig

kajsa.ljungberg@friluftsframjandet.se

Press: 08-4492270 Övrigt: 0700-43 46 59

Emelie Seneby

Webbansvarig

emelie.seneby@friluftsframjandet.se

0707-35 28 43

Sandra Svensson

Webbredaktör

sandra.svensson@friluftsframjandet.se

072-076 24 48

Ahmed Al-Qassam

Påverkansansvarig

ahmed.al-qassam@friluftsframjandet.se

0720-70 58 46

Andreas Karlsson

Partner- och försäljningsansvarig

andreas.karlsson@friluftsframjandet.se

070-519 10 09

Ekonomi och finansiering

Anders Öhman

CFO

anders.ohman@friluftsframjandet.se

072-077 09 84

Åsa Stelin Barrén

Controller

asa.barren@friluftsframjandet.se

070-172 98 58

Annika Josefsson

Redovisningsassistent

annika.josefsson@friluftsframjandet.se

070-691 31 88

AnnSofie Arvidsson

Löneansvarig

AnnSofie.Arvidsson@friluftsframjandet.se

070-656 13 73

Helena Graffman

Insamlingsansvarig

helena.graffman@friluftsframjandet.se

070-768 69 05