Sök på webbplatsen

Hitta lokalavdelning

Som medlem får du

  • Tillgång till Sveriges bredaste utbud av guidade friluftsaktiviteter
  • Stödjer vårt arbete med hela Sveriges friluftsliv, och mycket mer...
Bli medlem

Logga in

Kontaktpersoner

Här hittar du kontaktuppgifter till oss på rikskontoret, ta gärna kontakt med oss om du har frågor eller funderingar.

Generalsekreterare

Lars Lundström

Generalsekreterare

lars.lundstrom@friluftsframjandet.se

073-973 94 41

Anna Vikholm

Vice generalsekreterare

anna.vikholm@friluftsframjandet.se

070-676 70 58

Kerstin Andersson

Verksamhetschef I Ur och Skur

kerstin.andersson@iurochskur.se

08-449 22 72

Verksamhetsteamet

Lisa Larsson

Verksamhetschef. Verksamhetsansvarig för Skogsmulle och skogens värld, Vildmarksäventyr samt Skogsmulle i förskolan.

lisa.larsson@friluftsframjandet.se

070-332 47 70

Carl Crafoord

Verksamhetsansvarig för kajak, kanadensare och långfärdsskridskor.

carl.crafoord@friluftsframjandet.se

070-590 80 57

Urban Persson

Verksamhetsansvarig för skidor utför (inkl. snowboard), fjällvandring och -tur, vandring (lågland) och klättring.

urban.persson@friluftsframjandet.se

070-620 12 43

Matilda Rignell

Verksamhetsansvarig ung, Naturparkour, längdskidor och mountainbike.

matilda.rignell@friluftsframjandet.se

070-851 12 85

Lina Lagström

Projektansvarig Skogshjältarna

lina.lagstrom@friluftsframjandet.se

0720-70 70 45

Emelie Thorngren

Projektledare Skogsmulle i framtiden

emelie.thorngren@friluftsframjandet.se

072-143 32 17

Organisationsutvecklingsteamet

Cesar Chirino

Organisationsutvecklingschef

Cesar.Chirino@friluftsframjandet.se

08-447 44 52

Erik Ehrner

IT-chef

erik.ehrner@friluftsframjandet.se

0704-24 50 30

Carl Andersson

Supportkoordinator

carl.andersson@friluftsframjandet.se

08-447 44 68

Petter Du Rietz

Supportkoordinator

petter.du.rietz@friluftsframjandet.se

08-447 44 46

Paula Flack

Administratör

paula.flack@friluftsframjandet.se

Kommunikationsteamet

Adam Bergsveen

Kommunikationschef

adam.bergsveen@friluftsframjandet.se

0708-61 81 51

Göran Andersson

Sakkunnig friluftsmiljö, folkhälsa och organisation.

goran.andersson@friluftsframjandet.se

073-98 05 200

Cajsa Rännar

Chefredaktör Magasin Friluftsliv

cajsa.rannar@friluftsframjandet.se

070-306 25 28

Yrsa Holmén

Kommunikatör

yrsa.holmen@friluftsframjandet.se

070-398 44 43

Kajsa Ljungberg

Pressansvarig och kommunikatör

kajsa.ljungberg@friluftsframjandet.se

0700-43 46 59

Friluftsakademin

Stefan Falkenstad

Utbildningsansvarig

stefan.falkenstad@friluftsframjandet.se

072-25 25 508

Ekonomiteamet

Dag Pedersen

Ekonomichef

dag.pedersen@friluftsframjandet.se

070-617 11 65

Åsa Barrén

Controller

asa.barren@friluftsframjandet.se

070-172 98 58

AnnSofie Arvidsson

Redovisnings- och löneansvarig

AnnSofie.Arvidsson@friluftsframjandet.se

070-656 13 73

Finansierings- och insamlingsteamet

Helena Graffman

Insamlingsansvarig

helena.graffman@friluftsframjandet.se

070-768 69 05

Andreas Karlsson

E-handelsansvarig/Event- och utbildningskoordinator

andreas.karlsson@friluftsframjandet.se

070-519 10 09