Sök på webbplatsen

Hitta lokalavdelning

Som medlem får du

  • Tillgång till Sveriges bredaste utbud av guidade friluftsaktiviteter
  • Stödjer vårt arbete med hela Sveriges friluftsliv, och mycket mer...
Bli medlem

Logga in

Kontaktpersoner

Här hittar du kontaktuppgifter till oss på rikskontoret, ta gärna kontakt med oss om du har frågor eller funderingar.

Generalsekreterare och sakkunniga

Lars Lundström

Generalsekreterare

lars.lundstrom@friluftsframjandet.se

073-973 94 41

Göran Andersson

Sakkunnig friluftsmiljö, folkhälsa och organisation.

goran.andersson@friluftsframjandet.se

073-98 05 200

Administration och ekonomi

Dag Pedersen

Administrativ chef

dag.pedersen@friluftsframjandet.se

070-617 11 65

AnnSofie Arvidsson

Redovisnings- och löneansvarig

AnnSofie.Arvidsson@friluftsframjandet.se

070-656 13 73

Linda Franzén

Lön och HR

linda.franzen@friluftsframjandet.se

072-312 76 76

Verksamhet och projekt

Anna Vikholm

Chef för verksamhet och utbildning. Verksamhetsfrågor generellt, kris och säkerhet, Friluftsakademin. Central kontakt till Studiefrämjandet.

anna.vikholm@friluftsframjandet.se

070-676 70 58

Lisa Larsson

Verksamhetsledare för Friluftsäventyr. Ansvarig för förskoleavtalen för Skogsmulle i förskolan.

lisa.larsson@friluftsframjandet.se

070-332 47 70

Carl Crafoord

Verksamhetsledare för kajak, långfärdsskridskor, MTB, ungdomsfrågor, geocaching.

carl.crafoord@friluftsframjandet.se

070-590 80 57

Urban Persson

Verksamhetsledare för alpint, telemark, snowboard, vinter- och sommarfjäll, vandring och klättring.

urban.persson@friluftsframjandet.se

070 620 12 43

Matilda Rignell

Verksamhetsansvarig Ung & längdskidor

matilda.rignell@friluftsframjandet.se

070 - 851 12 85

Helena Graffman

Gruppledare Strategiska projekt

helena.graffman@friluftsframjandet.se

070-768 69 05

Åsa Barrén

Projektsamordnare/projektcontroller

asa.barren@friluftsframjandet.se

070-172 98 58

Susanne Ripa

Projektansvarig Naturparkour

susanne.ripa@friluftsframjandet.se

072-142 22 38

Malin Bölander

Projektassistent & anläggnings processansvarig Naturparkour

malin.bolander@friluftsframjandet.se

Andreas Danielsson

Projektledare Äventyrscykling

andreas.danielsson@friluftsframjandet.se

070 461 33 46

Kerstin Andersson

Verksamhetschef för I Ur och Skur förskolefrågor och skolfrågor.

kerstin.andersson@iurochskur.se

08-449 22 72

Lina Lagström

Projektansvarig Skogshjältarna

lina.lagstrom@friluftsframjandet.se

0721-47 67 87

Yrsa Holmén

Projektansvarig Skogshjältarna (Föräldraledig)

yrsa.holmen@friluftsframjandet.se

070-398 44 43

Lotta Norberg

Ansvarig samhällspåverkan

lotta.norberg@friluftsframjandet.se

072-142 45 59

Emelie Thorngren

Projektledare för Skogsmulle i framtiden

emelie.thorngren@friluftsframjandet.se

072-143 32 17

Kommunikation och medlemsservice

Cajsa Rännar

Chefredaktör Magasin Friluftsliv, pressansvarig

cajsa.rannar@friluftsframjandet.se

070-306 25 28

Cesar Chirino

Gruppledare Medlem & Support

Cesar.Chirino@friluftsframjandet.se

08-447 44 52

Erik Ehrner

IT-chef

erik.ehrner@friluftsframjandet.se

0704-24 50 30

Carl Andersson

Supportkoordinator

carl.andersson@friluftsframjandet.se

08-447 44 68

Petter Du Rietz

Supportkoordinator

petter.du.rietz@friluftsframjandet.se

08-447 44 46

Paula Flack

Administratör

paula.flack@friluftsframjandet.se

Samuel Svensson

Digitalansvarig

samuel.svensson@friluftsframjandet.se

0739-96 26 79

Andreas Karlsson

E-handelsansvarig/Event- och utbildningskoordinator

andreas.karlsson@friluftsframjandet.se

070-519 10 09

Kajsa Ljungberg

Kommunikatör (Föräldraledig)

kajsa.ljungberg@friluftsframjandet.se

0700-43 46 59

Adam Bergsveen

Senior kommunikatör

adam.bergsveen@friluftsframjandet.se

0708-61 81 51

Felicia Hegethorn

Kommunikatör

felicia.hegethorn@friluftsframjandet.se

072-070 70 43

Kontaktvägar till övriga frågor