Sök på webbplatsen

Hitta lokalavdelning

Som medlem får du

  • Tillgång till Sveriges bredaste utbud av guidade friluftsaktiviteter
  • Stödjer vårt arbete med hela Sveriges friluftsliv, och mycket mer...
Bli medlem

Logga in

Kontaktpersoner

Här hittar du kontaktuppgifter till oss på rikskontoret, ta gärna kontakt med oss om du har frågor eller funderingar.

Generalsekreterare

Lars Lundström

Generalsekreterare

lars.lundstrom@friluftsframjandet.se

073-973 94 41

Anna Vikholm

Vice generalsekreterare

anna.vikholm@friluftsframjandet.se

070-676 70 58

Kerstin Andersson

Verksamhetschef I Ur och Skur

kerstin.andersson@iurochskur.se

08-449 22 72

Verksamhet och utbildning

Lisa Larsson

Verksamhets- och utbildningschef. Ansvarig Skogsmulle®

lisa.larsson@friluftsframjandet.se

070-332 47 70

Lina Lagström

Utvecklingsansvar verksamhet och utbildning. Ansvarig förskola och skola.

lina.lagstrom@friluftsframjandet.se

0720-70 70 45

Carl Crafoord

Verksamhets- och utbildningsansvarig (kajak, kanadensare, klättring och långfärdsskridskor)

carl.crafoord@friluftsframjandet.se

070-590 80 57

Urban Persson

Verksamhets- och utbildningsansvarig (skidor utför (inkl. snowboard), mountainbike, längdskidor)

urban.persson@friluftsframjandet.se

070-620 12 43

Matilda Rignell

Verksamhets- och utbildningsansvarig. Föräldraledig.

matilda.rignell@friluftsframjandet.se

070-851 12 85

Emelie Thorngren

Verksamhets- och utbildningsansvarig (Skogsmulle och skogens värld, Vildmarksäventyr, naturparkour)

emelie.thorngren@friluftsframjandet.se

072-143 32 17

Andreas Karlsson

Verksamhets- och utbildningsansvarig (fjällvandring, vandring (lågland))

andreas.karlsson@friluftsframjandet.se

070-519 10 09

Organisationsutveckling

Cesar Chirino

Organisationsutvecklingschef

Cesar.Chirino@friluftsframjandet.se

08-447 44 52

Erik Ehrner

IT-ansvarig

erik.ehrner@friluftsframjandet.se

0704-24 50 30

Petter Du Rietz

Supportkoordinator

petter.du.rietz@friluftsframjandet.se

08-447 44 46

Paula Flack

Administratör

paula.flack@friluftsframjandet.se

Carl Andersson

Tjänstledig

carl.andersson@friluftsframjandet.se

Kommunikation

Adam Bergsveen

Kommunikationschef

adam.bergsveen@friluftsframjandet.se

0708-61 81 51

Göran Andersson

Sakkunnig (friluftsmiljö, folkhälsa, demokrati och organisation)

goran.andersson@friluftsframjandet.se

073-98 05 200

Cajsa Rännar

Chefredaktör Magasin Friluftsliv

cajsa.rannar@friluftsframjandet.se

070-306 25 28

Kajsa Ljungberg

Pressansvarig och kommunikatör

kajsa.ljungberg@friluftsframjandet.se

0700-43 46 59

Emelie Seneby

Webbansvarig

emelie.seneby@friluftsframjandet.se

0707-35 28 43

Ahmed Al-Qassam

Påverkansansvarig

ahmed.al-qassam@friluftsframjandet.se

0720-70 58 46

Andreas Karlsson

Partner- och försäljningsansvarig

andreas.karlsson@friluftsframjandet.se

070-519 10 09

Ekonomi och finansiering

Dag Pedersen

Ekonomichef

dag.pedersen@friluftsframjandet.se

070-617 11 65

Åsa Stelin Barrén

Controller

asa.barren@friluftsframjandet.se

070-172 98 58

AnnSofie Arvidsson

Redovisnings- och löneansvarig

AnnSofie.Arvidsson@friluftsframjandet.se

070-656 13 73

Helena Graffman

Insamlingsansvarig

helena.graffman@friluftsframjandet.se

070-768 69 05