Sök på webbplatsen

Hitta lokalavdelning

Som medlem får du

  • Tillgång till Sveriges bredaste utbud av guidade friluftsaktiviteter
  • Stödjer vårt arbete med hela Sveriges friluftsliv, och mycket mer...
Bli medlem

Logga in

Utbildningsteam

Region Mitt har utbildade kursledare som håller i våra utbildningar. Här presenteras våra utbildningsteam.

Överst anges den person som är sammankallande.

Anpassat  ledarskap
Evis Engman. Kontakt: evis.engman@gmail.com

Långfärdsskridsko
Anders Hedlund. Kontakt: ahedlund44@gmail.com
Hans Bovin
Hans Levander
Jörg Bassek

Kanot (Kajak och Kanadensare)
Jonas Viltfare. Kontakt: jonas.viltfare@friluftsframjandet.se
Fredrik Svensson

Barn/ungdom
Anneli Funcke. Kontakt: anneli.funcke@friluftsframjandet.se
Evis Engman
Carola Nordström

MTB
Lena Matsson. Kontakt: s.lena.matsson@telia.com
Håkan Johansson

Skogsmulle i förskolan
Inga-lill Boman. Kontakt: torbing@outlook.com

Alpint
Anders Edlund. Kontakt: anders.edlund@jgy.se
Erika Mattsson
Anna Berg Norlin
Claes Gyllenkrok
Örjan Westerlund
Gudrun Jarl
Lars Djerf
Olle Mobärg
Per Backa
Petter Eurenius
Sofie Jugård Löfgren
Håkan Henriksson
Niklas Pernefalk

För frågor om certifiering, kontakta Anders Edlund