Sök på webbplatsen

Hitta lokalavdelning

Som medlem får du

  • Tillgång till Sveriges bredaste utbud av guidade friluftsaktiviteter
  • Stödjer vårt arbete med hela Sveriges friluftsliv, och mycket mer...
Bli medlem

Logga in

Grenledare/kontakter

PR-ansvarig

Vakant

Skogsmulle och skogens värld
Barn 1-7 år

(Skogsknopp, Skogsknytte, Skogsmulle och Familjemulle)

Christina Modéen
christina@modeen.se

Jenny Bengter
jenny.bengter@friluftsframjandet.se

Vildmarksäventyr
Barn och ungdom 7-25 år

(Strövare, Frilufsare och TVM)

Christina Modéen
christina@modeen.se

I Ur och Skurförskolan Mullebo

Rektor Mitras Rouhani 072-253 66 07
rektor@mullebo.se

I Ur och Skurförskolan Spetsbergen

Marie Littke 070-6438561
fjallraven.spetsbergen@iurochskur.se

Barnskridskor

Marie Littke 070-6438561
poppins_1972@hotmail.com

Vandring

Mats Vass 0738011198
mats.vass@swedbank.se

Vuxenmulle

Kerstin Björck 08-777 35 95
kbjorck.handen@comhem.se

Långfärdsskridskor

Simon Leback-Butcher
simongeorgebutcher@gmail.com

Kanot (kanadensare och kajak)

Björn Waern 0733-534668
bjorn.waern@gmail.com

Maria Malm 0725040406

mariamalm@hotmail.com

Jimmy Müller 0734345616

jimmy.muller@friluftsframjandet.se

MTB

Fredrik Modéen 0732-313 692
fredrik.modeen@consid.se

Cykel/landsväg

Rune Andersson 08- 777 61 03
vilhelm.asson@gmail.com

Klättring

Francois Herrault 070-420 01 05
francois@herrault.com

Fredrik Bergqvist 070-282 44 22
fredrik@snabb.nu

Medlemsombud

Vakant

Friluftsmiljöombud

Vakant

Redaktion Friluftsnytt

Francois Herrault
francois@herrault.com

Hemsidan

Elin Kanstenholm 070-555 69 24
elin@kastenholm.se

Fredrik Modéen 0732-313 692
fredrik.modeen@consid.se

Inger Klasson  08-7761039, 070-208 94 37
inger.klasson@gmail.com

Fredrik Bergqvist 070-282 44 22
fredrik@snabb.nu

I Ur & Skur representant

Kerstin Andersson 08-7764924, 073-360 00 43
kerstin.andersson@sagdalen.a.se

Materialförvaltare

Börje Jungeteg  08-7762071
bjungeteg@yahoo.se

Nyckelansvarig

Styrelsen