Logga in på Mina sidor
Glömt lösenord?
Bli Medlem

Kontaktpersoner

Här hittar du kontaktuppgifter till oss på rikskontoret. Ta gärna kontakt med oss om du har frågor eller funderingar.

Generalsekreterare

Kristina Ljungros

Generalsekreterare

kristina.ljungros@friluftsframjandet.se

070-254 27 75

I Ur och Skur

Kerstin Andersson

Vd, I Ur och Skur Utveckling AB

kerstin.andersson@iurochskur.se

08-447 44 40

Verksamhet och utbildning

Lisa Larsson

Verksamhets- och utbildningschef. Ansvarig Skogsmulle®

lisa.larsson@friluftsframjandet.se

070-332 47 70

Susanna Kalén

Projektledare Skogshjältarna, samt Skogsmulle i förskolan

susanna.kalen@friluftsframjandet.se

Louise Hammerin

Vikarierar i frågor som rör digitalt lärande och e-utbildning

Louise.Hammerin2@friluftsframjandet.se

Lina Lagström

Föräldraledig

Carl Crafoord

Verksamhets- och utbildningsansvarig (kajak, kanadensare, klättring och långfärdsskridskor)

carl.crafoord@friluftsframjandet.se

070-590 80 57

Urban Persson

Verksamhets- och utbildningsansvarig (skidor utför (inkl. snowboard), mountainbike, längdskidor)

urban.persson@friluftsframjandet.se

070-620 12 43

Emelie Thorngren

Föräldraledig

Andreas Karlsson

Verksamhets- och utbildningsansvarig (fjällvandring, vandring (lågland))

andreas.karlsson@friluftsframjandet.se

070-519 10 09

Ellinor Chamoun

Projektledare i inkludering och mångfald

ellinor.chamoun@friluftsframjandet.se

Organisationsutveckling

Cesar Chirino

Organisationsutvecklingschef

Cesar.Chirino@friluftsframjandet.se

08-447 44 52

Josefiina Ben Azzouz

Organisationsanalytiker

josefiina.ben.azzouz@friluftsframjandet.se

+46 720 76 2557

Erik Ehrner

IT-ansvarig

erik.ehrner@friluftsframjandet.se

08-447 44 40

Petter Du Rietz

Supportkoordinator

petter.du.rietz@friluftsframjandet.se

08-447 44 46

Kommunikation

Helena Pharmanson

Tillförordnad kommunikationschef

helena.pharmanson@friluftsframjandet.se

0734-344 644

Göran Andersson

Sakkunnig (friluftsmiljö, folkhälsa, demokrati och organisation)

goran.andersson@friluftsframjandet.se

073-98 05 200

Cajsa Rännar

Chefredaktör Magasin Friluftsliv

cajsa.rannar@friluftsframjandet.se

070-306 25 28

Emelie Seneby

Webbansvarig

emelie.seneby@friluftsframjandet.se

0707-35 28 43

Sandra Svensson

Webbredaktör

sandra.svensson@friluftsframjandet.se

072-076 24 48

Matilda Rignell

Event- och projektansvarig

matilda.rignell@friluftsframjandet.se

Ekonomi och finansiering

Anders Öhman

CFO

anders.ohman@friluftsframjandet.se

072-077 09 84

Åsa Stelin Barrén

Controller

asa.barren@friluftsframjandet.se

070-172 98 58

Annika Josefsson

Redovisningsassistent

annika.josefsson@friluftsframjandet.se

070-691 31 88

AnnSofie Arvidsson

Löneansvarig

AnnSofie.Arvidsson@friluftsframjandet.se

070-656 13 73

Helena Graffman

Insamlingsansvarig

helena.graffman@friluftsframjandet.se

070-768 69 05