Logga in på Mina sidor
Glömt lösenord?
Bli Medlem

Kontaktpersoner

Här hittar du kontaktuppgifter till oss på rikskontoret. Ta gärna kontakt med oss om du har frågor eller funderingar.

Generalsekreterare

Kristina Ljungros

Generalsekreterare

kristina.ljungros@friluftsframjandet.se

070-254 27 75

I Ur och Skur

Kerstin Andersson

Vd, I Ur och Skur Utveckling AB

kerstin.andersson@iurochskur.se

08-447 44 40

Friluftsakademin och regionstöd

Truls Neubeck

Chef för Friluftsakademin och regionstöd

truls.neubeck@friluftsframjandet.se

070-376 36 14

Susanna Kalén

Verksamhets- och utbildningsansvarig (Skogsmulle och skogens värld, vildmarksäventyr, Skogsmulle i förskolan och Skogshjältarna)

susanna.kalen@friluftsframjandet.se

Louise Hammerin

Projektledare Ledarskap

louise.hammerin2@friluftsframjandet.se

Lina Lagström

Utvecklingsansvarig verksamhet och utbildning

lina.lagstrom@friluftsframjandet.se

072-070 70 45

Carl Crafoord

Verksamhets- och utbildningsansvarig (kajak, kanadensare, klättring och långfärdsskridskor)

carl.crafoord@friluftsframjandet.se

070-590 80 57

Urban Persson

Verksamhets- och utbildningsansvarig (skidor utför (inkl. snowboard), mountainbike, längdskidor)

urban.persson@friluftsframjandet.se

070-620 12 43

Ari Hultqvist

Verksamhets- och utbildningsansvarig vandring (vik.)

ari.hultqvist@friluftsframjandet.se

073-070 64 58

Andreas Karlsson

Ansvarig Krisvis

andreas.karlsson@friluftsframjandet.se

070-519 10 09

Elina Bergström

Projektledare för Lokala hemmabackar

elina.bergstrom@friluftsframjandet.se

Liz Nordström

Projektledare Äventyrsveckan

liz.nordstrom@friluftsframjandet.se

Emelie Thorngren

Föräldraledig

Kommunikation och samhälle

Helena Färnsten

Kommunikationschef

helena.farnsten@friluftsframjandet.se

070-345 56 51

Ylva Ågrahn

Innehållsansvarig

ylva.agrahn@friluftsframjandet.se

072-070 99 32

Emelie Seneby

Webbansvarig

emelie.seneby@friluftsframjandet.se

0707-35 28 43

Sandra Svensson

Webbredaktör

sandra.svensson@friluftsframjandet.se

072-076 24 48

Matilda Rignell

Event- och projektansvarig

matilda.rignell@friluftsframjandet.se

Emelie Alsén

Junior kommunikatör

emelie.alsen@friluftsframjandet.se

Malte Gustavsson

Grafisk formgivare

malte.gustavsson@friluftsframjandet.se

Erika Enequist

Tf chefredaktör Magasin Friluftsliv

erika.enequist@friluftsframjandet.se

Pontus Björkman

Påverkansansvarig

pontus.bjorkman@friluftsframjandet.se

Josefiina Ben Azzouz

Organisationsanalytiker

josefiina.ben.azzouz@friluftsframjandet.se

+46 720 76 2557

Max Wejstorp

Projektledare Skola och friluftsliv

max.wejstorp@friluftsframjandet.se

Administration och föreningsstöd

Anders Öhman

CFO

anders.ohman@friluftsframjandet.se

072-077 09 84

Åsa Stelin Barrén

Controller

asa.barren@friluftsframjandet.se

070-172 98 58

Annika Josefsson

Redovisnings- och löneansvarig

annika.josefsson@friluftsframjandet.se

070-691 31 88

Majken Hansson

Medlemsservice

marie.christin.hansson@friluftsframjandet.se

Alice Armandsson

Projekt/administration och medlemsservice

alice.armandsson@friluftsframjandet.se

Cesar Chirino

Demokratiansvarig

cesar.chirino@friluftsframjandet.se

Erik Ehrner

IT-ansvarig

erik.ehrner@friluftsframjandet.se

08-447 44 40

Jonas Berglund

Ansvarig för partner- och företagssamarbeten

jonas.berglund@friluftsframjandet.se