Sök på webbplatsen

Hitta lokalavdelning

Som medlem får du

  • Tillgång till Sveriges bredaste utbud av guidade friluftsaktiviteter
  • Stödjer vårt arbete med hela Sveriges friluftsliv, och mycket mer...
Bli medlem

Logga in

Styrelsen

Kontaktinformation till vår styrelse, grenledare och våra vandringsledare.

  

 

Solna – Sundbyberg lokalavdelning    Styrelse 2020

  • Ordförande: Fredrik von Unge, Solna    
    • <fredrik.vonunge@vxa.se>
  • Vice ordförande -  Göran Lindegårdh, Solna
    • <goran.lindegardh@gmail.com>
  • Sekreterare - Halina Hylander  
    • <halinatur@hotmail.com>
  • Revisor Maria Brunn
    • <maria.brunn@telia.com>
  • Revisor-suppleant Eva-Lena Johansson,
    • Järfälla, tfn: 072-714 30 22
  • Kassör - Sofie Wallenberg, Solna    
    • <sofie_wallenberg@hotmail.com>        
  • Ledamot Magnus Grape, Solna         
    • <magnusgrape69@gmail.com>   
  • Ledamot Marianne Möller, Bromma
    • <moller.marianne@telia.com>
  • Ledamot Jenny Rosén
    • <jenny@superjenny.com>
  • Grenledare barnverksamheten
    • Magnus Grape, Inklusive kö till barnverksamheten - uppgifter se ovan.
  • Grenledare yngre barnverksamheten
    • Helene Westberg <hwestberg@gmail.com>
  • Grenledare vandringsverksamheten
    • Marianne Möller, uppgifter se ovan
  • Grenledare Långfärdsskridskor
    • Göran Lindegårdh, se uppgifter ovan
  • Statistikansvarig    
    • Halina Hylander, uppgifter se ovan
  • Web-redaktör - barnverksamheten
    • Monika Andersson <amonika@hotmail.com
  • Web-redaktör - vandringar    
    • Peter B. Sundh   <sundhpeterb@gmail.com>
  • Sammankallande för Valberedningen
    • Ulla Karin Nilsson <ulla.karin.nilsson@gmail.com>
    • Karin Liljefors <karin.liljefors@gmail.com>

---------------------------

Våra vandringsledare i föreingen för 2020 är:

Kenneth Abbt  ..............< kenneth.abbt@comhem.se >
Solweig Borgman .........< solweig.borgman@telia.com >
Kristina Dahlqvist .........< kristinadahlqvist@telia.com >

Barbro Fernlund ............< barbrofernlund@hotmail.com >
Lennart Johansson ........< madde.johan15@gmail.com >

Margita Linder ................< margita.l@telia.com >
Göran Lindegård ............< goran.lindegardh@gmail.com >
Ulla Karin Nissson ..........< ulla.karin.nilsson@gmail.com >

Marianne Möller ...............< moller.marianne@telia.com >
Rolf Rosenblüth ................< rolfrosenbluth@hotmail.com >
Kerstin Fruchter ................< kerstin.fruchter@hotmail.com >
Halina Hylander................< halinatur@hotmail.com >
Ann-Marie Åberg................< annmarieaberg@telia.com>
Maria Brunn......................<maria.brunn@telia.com>



 

 -

 

Hitta Solna/Sundbyberg-vandringar

Visar 0 av 0 äventyr Hittar du inte det du söker? Gör en avancerad sökning.

Här är ditt medlemskort!

För vissa medlemserbjudanden och aktiviteter behöver du kunna visa att du är medlem. På din profil hittar du ditt digitala medlemskort.

Till din profil