Sök på webbplatsen

Hitta lokalavdelning

Som medlem får du

  • Tillgång till Sveriges bredaste utbud av guidade friluftsaktiviteter
  • Stödjer vårt arbete med hela Sveriges friluftsliv, och mycket mer...
Bli medlem

Logga in

Barngrupper som är igång

                  http://www.friluftsframjandet.se/globalassets/7.-aktivitetshanteraren/skogsmulle-och-skogens-varld/barn_dsc6569fotocajsarannar.jpg

Barngrupper i Huddinge VT19

Öppna Skogsgläntan (Barn 0-2 år) på Sundby Gård. En vardagsförmiddag i veckan- Se aktuell information på facebookgruppen “Öppna Skogsgläntan i Huddinge”. Ledare: Camilla Andersson. Kontakt: milla111@hotmail.com.

 

Skogsknopp i Källbrinksskogen (Barn födda 2016-2017)- Ledare: Fredrik Bauer och Ellinor Bånkestad. Kontakt: fredrik.bauer@friluftsframjandet.se

 

Skogsknytte i Källbrinksskogen med Daniel och Janna (Barn födda 2015-2016)- Ledare: Daniel Bånkestad Goine och Janna Loftvall. Kontakt: daniel.bankestad.goine@friluftsframjandet.se

 

Skogsknytte i Källbrinksskogen med Lina (Barn födda 2014-2015)- Ledare: Lina Partti. Kontakt: lina.partti@friluftsframjandet.se.

 

Ny grupp: Skogsknytte i Älvsjöskogen startar HT19! Ledare: Tobias Bodin. Kontakt: tobias.bodin@friluftsframjandet.se.

 

Familjemulle i Aspudden - Ledare: Carina Benjaminsson och Natalie Vikström. Kontakt: benjaminssoncarina@gmail.com

 

Familjemulle på vardagar. Ledare: Josefin Alm. Kontakt: josefin.alm@prorenata.se

 

Skogsmulle i Källbrinksskogen (Barn födda 2012-1013) - Ledare from HT19: Elin Tafuri och Anna Westerberg. Kontakt: elin.tafuri@friluftsframjandet.se

 

Strövargruppen Jordgubben (Barn födda 2011-2012) - Ledare: Viktor Haak, Karin Norinder och Evelina Fridell Lif. Kontakt: karin.norinder@friluftsframjandet.se.

 

Strövare i Trångsund (Barn födda 2010-2011)- Ledare: Anna Sohlman och Frida Hansson. Kontakt: anna.oijerholm@gmail.com

 

Strövare i Sätra naturreservat (barn födda 2009-2010) startar igen VT19- Ledare: Kristina Eneroth och Lotta Göller. Kontakt: kristina.eneroth@gmail.com.

 

Strövarna Paradiset (Barn födda 2009-2010) - Ledare: Fredrik Taberman och Patrik Fogelberg. Kontakt: fredrik.taberman@friluftsframjandet.se.

 

Frilufsarna i Skogås/Trångsund (Barn födda 2008-2009)- Ledare: Malin Andersson och Richard Parsons. Kontakt: malin.andersson@friluftsframjandet.se

 

Frilufsargruppen Överlevarna (Barn födda 2005-2008) - Ledare: Magnus Österblad och Fredrik Sjöholm. Kontakt: fredrik.sjoholm@stratsys.se.

 

Frilufsargruppen Knallhattarna (Barn födda 2004-2006)- Lediga platser finns! Ledare: Hans och Eva Elinder. Kontakt: eva.elinder@gmail.com.

 

Äventyrliga familjen i Huddinge. Ledare: Mari Källman. Kontakt: mari.kallman@friluftsframjandet.se

 

TVM planerar att starta VT20! Vi söker ledare! Kontakt: karin.norinder@friluftsframjandet.se

 

 

 

Skrinna - barnskridskoskola i Segeltorpshallen har uppehåll 2018. Ledare sökes! Kontakt: karin.norinder@friluftsframjandet.se

 

Skogsknytte i Trångsund har uppehåll VT19- Ledare: Iryna Kolesnyk. Kontakt: kvarnsjonsel@yandex.com.

 

Familjemulle in English, in Trångsund har uppehåll 2018- Leader: Agata Hofbauer. Kontakt: agata.hofbauer@friluftsframjandet.se.

 

Skogsmulle i Segeltorp (Barn födda 2011-2013) har uppehåll VT19. Lediga platser finns! Ledare: Fausta Blok. En ledare sökes för att gruppen ska kunna starta igen! Kontakt: fausta.blok@friluftsframjandet.se

All anmälan till våra barnaktiviteter sker via Friluftsfrämjandet Huddinges hemsida! Gå in på Hitta äventyr på första sidan och anmäl ditt barn där. OBS, barnes behöver vara medlem i friluftsfrämjandet för att kunna anmälas. Medlemskap kostar 100 kr/år.

Hittar du ingen grupp som passar? Välkommen på inspirationsträff torsdag 29 augusti kl. 18. Anmäl dig på hemsidan: https://www.friluftsframjandet.se/lat-aventyret-borja/hitta-aventyr/skogsmulle-och-skogens-varld1/skogsmulle/nyfiken-pa-att-bli-barnledare/ , eller hör av dig till någon av grenledarna på elin.tafuri@friluftsframjandet.se eller karin.norinder@friluftsframjandet.se, så berättar vi mer om hur du kan starta en ny grupp. Vi vill gärna bli fler ledare så att fler barn kommer ut i naturen!

                        Grenledare för fria barngrupper: Karin Norinder och Lina Partti (tom VT19)

                          Läs mer om vad vi gör i de olika barngrupperna  under sidan Barn