Sök på webbplatsen

Hitta lokalavdelning

Som medlem får du

  • Tillgång till Sveriges bredaste utbud av guidade friluftsaktiviteter
  • Stödjer vårt arbete med hela Sveriges friluftsliv, och mycket mer...
Bli medlem

Logga in

Barngrupper som är igång

                  http://www.friluftsframjandet.se/globalassets/7.-aktivitetshanteraren/skogsmulle-och-skogens-varld/barn_dsc6569fotocajsarannar.jpg

Barngrupper i Huddinge VT21

All anmälan till våra barnaktiviteter sker via Friluftsfrämjandet Huddinges hemsida. Gå in på "Hitta äventyr" på första sidan och anmäl ditt barn där. Vårens aktiviteter blir bokningsbara från den 15 januari. I mars öppnas bokning för en eller ett par nya grupper, håll utkik på hemsidan.

 

Barnet behöver vara medlem i friluftsfrämjandet för att kunna anmälas. Medlemskap kostar 100 kr/år.

 

Läs mer om vad vi gör i de olika grupperna under rubriken "Barn".

 

Öppna Skogsgläntan (Barn 0-2 år). Här saknar vi ledare. Kontakta elin.tafuri@friluftsframjandet.se om du är nyfiken på att bli ledare

 

Familjemulle i Gömmarskogen
Ledare: Daniel Bånkestad Goine och Ellinor Bånkestad. Kontakt: daniel.bankestad.goine@friluftsframjandet.se

 

Skogsmulle i Källbrinksskogen (barn födda 2014-2015). Ledare: Lina Partti och David Wiksén. Kontakt: lina.partti@friluftsframjandet.se.

 

Skogsmulle i Älvsjöskogen. Ledare: Tobias Bodin och Cecile Windspoll. Kontakt: tobias.bodin@friluftsframjandet.se.

 

Familjemulle på vardagar. Ledare: Josefin Alm och Camilla Anderesson. Kontakt: josefin.alm@prorenata.se

 

Strövarna i Källbrinksskogen (barn födda 2012-1013). Ledare: Elin Tafuri och Anna Westerberg. Kontakt: elin.tafuri@friluftsframjandet.se

 

Strövargruppen Skogsutforskarna i Segeltorp (barn födda 2012-2013). Ledare: Daniel Lindås och Nils Höjer. Kontakt: daniel.lindas@friluftsframjandet.se

 

Strövargruppen Jordgubben (barn födda 2011-2012). Ledare: Viktor Haak och Karin Norinder. Kontakt: karin.norinder@friluftsframjandet.se.

 

Strövare i Trångsund (barn födda 2010-2011). Ledare: Anna Sohlman och Frida Hansson. Kontakt: anna.oijerholm@gmail.com

 

Friluftsare i Sätra naturreservat (barn födda 2009-2010). Ledare: Kristina Eneroth och Lotta Göller. Kontakt: kristina.eneroth@friluftsframjandet.se.

 

Frilufsarna i Skogås/Trångsund (barn födda 2008-2009). Ledare: Malin Andersson och Richard Parsons. Kontakt: malin.andersson@friluftsframjandet.se

 

Frilufsargruppen Överlevarna (barn födda 2006-2009). Ledare: Magnus Österblad och Fredrik Sjöholm. Kontakt: fredrik.sjoholm@stratsys.se.

 

TVM- gruppen Knallhattarna (barn födda 2004-2006). Ledare: Hans och Eva Elinder. Kontakt: eva.elinder@gmail.com.

 

Äventyrliga familjen i Huddinge med Emma. Ledare: Emma Ringqvist. Kontakt: emma.ringqvist@friluftsframjandet.se.

 

Äventyrliga familjen i Huddinge/Vildmarksäventyr med Mari Källman. Kontakt: mari.kallman@friluftsframjandet.se

 

Skrinna barnskridskoskola har uppehåll tillsvidare. Vi söker ledare. Kontakt: karin.norinder@friluftsframjandet.se

 

Hittar du ingen grupp som passar? Hör av dig till någon av grenledarna på elin.tafuri@friluftsframjandet.se eller karin.norinder@friluftsframjandet.se så berättar vi mer om hur du kan starta en ny grupp. Vi vill gärna bli fler ledare så att fler barn kommer ut i naturen!

                        Grenledare för fria barngrupper: Karin Norinder och Lina Partti (tom VT19)