Sök på webbplatsen

Hitta lokalavdelning

Som medlem får du

  • Tillgång till Sveriges bredaste utbud av guidade friluftsaktiviteter
  • Stödjer vårt arbete med hela Sveriges friluftsliv, och mycket mer...
Bli medlem

Logga in

Barngrupper som är igång

                  http://www.friluftsframjandet.se/globalassets/7.-aktivitetshanteraren/skogsmulle-och-skogens-varld/barn_dsc6569fotocajsarannar.jpg

Barngrupper i Huddinge HT19

All anmälan till våra barnaktiviteter sker via Friluftsfrämjandet Huddinges hemsida! Gå in på "Hitta äventyr" på första sidan och anmäl ditt barn där. OBS, barnet behöver vara medlem i friluftsfrämjandet för att kunna anmälas. Medlemskap kostar 100 kr/år. Läs mer om vad vi gör i de olika grupperna under rubriken "Barn".

 

Öppna Skogsgläntan (Barn 0-2 år), vardagsförmiddagar-  Se aktuell information på facebookgruppen “Öppna Skogsgläntan i Huddinge”.Ledare: Elin Tafuri. Kontakt: elin.tafuri@friluftsframjandet.se

 

Skogsknopp i Källbrinksskogen (barn födda 2016-2017). Ledare: Fredrik Bauer och Ellinor Bånkestad. Kontakt: fredrik.bauer@friluftsframjandet.se

 

Skogsknytte i Källbrinksskogen med Daniel och Janna (barn födda 2015-2016).
Ledare: Daniel Bånkestad Goine och Janna Loftvall. Kontakt: daniel.bankestad.goine@friluftsframjandet.se

 

Skogsknytte i Källbrinksskogen med Lina (barn födda 2014-2015). Ledare: Lina Partti. Kontakt: lina.partti@friluftsframjandet.se.

 

Skogsknytte i Älvsjöskogen startar HT19! Ledare: Tobias Bodin. Kontakt: tobias.bodin@friluftsframjandet.se.

 

Familjemulle på vardagar. Ledare: Josefin Alm och Camilla Anderesson. Kontakt: josefin.alm@prorenata.se

 

Skogsmulle i Källbrinksskogen (barn födda 2012-1013) - Ledare from HT19: Elin Tafuri och Anna Westerberg. Kontakt: elin.tafuri@friluftsframjandet.se

 

Strövargruppen Jordgubben (barn födda 2011-2012). Ledare: Viktor Haak, Karin Norinder och Evelina Fridell Lif. Kontakt: karin.norinder@friluftsframjandet.se.

 

Strövare i Trångsund (barn födda 2010-2011). Ledare: Anna Sohlman och Frida Hansson. Kontakt: anna.oijerholm@gmail.com

 

Friluftsare i Sätra naturreservat (barn födda 2009-2010). Ledare: Kristina Eneroth och Lotta Göller. Kontakt: kristina.eneroth@friluftsframjandet.se.

 

Strövarna Paradiset (barn födda 2009-2010). Ledare: Fredrik Taberman och Patrik Fogelberg. Kontakt: fredrik.taberman@friluftsframjandet.se.

 

Frilufsarna i Skogås/Trångsund (barn födda 2008-2009). Ledare: Malin Andersson och Richard Parsons. Kontakt: malin.andersson@friluftsframjandet.se

 

Frilufsargruppen Överlevarna (barn födda 2005-2008). Lediga platser finns! Ledare: Magnus Österblad och Fredrik Sjöholm. Kontakt: fredrik.sjoholm@stratsys.se.

 

Frilufsargruppen Knallhattarna (barn födda 2004-2006). Lediga platser finns! Ledare: Hans och Eva Elinder. Kontakt: eva.elinder@gmail.com.

 

Äventyrliga familjen i Huddinge med Mari. Ledare: Mari Källman. Kontakt: mari.kallman@friluftsframjandet.se

 

Ny grupp startar HT19: Äventyrliga familjen i Huddinge med Emma. Ledare: Emma Ringqvist. Kontakt: emma.ringqvist@friluftsframjandet.se.

 

TVM planerar att starta VT20! Vi söker ledare! Kontakt: karin.norinder@friluftsframjandet.se

 

Skrinna barnskridskoskola har uppehåll tillsvidare. Vi söker ledare. Kontakt: karin.norinder@friluftsframjandet.se

 

Skogsmulle i Segeltorp (barn födda 2011-2013) har uppehåll Ledare: Fausta Blok. En ledare sökes för att gruppen ska kunna starta igen! Kontakt: fausta.blok@friluftsframjandet.se

 

Familjemulle i Aspudden har uppehåll HT19. Ledare:Natalie Vikström. Kontakt: vikstromnatalie@gmail.com

Hittar du ingen grupp som passar? Hör av dig till någon av grenledarna på elin.tafuri@friluftsframjandet.se eller karin.norinder@friluftsframjandet.se så berättar vi mer om hur du kan starta en ny grupp. Vi vill gärna bli fler ledare så att fler barn kommer ut i naturen!

                        Grenledare för fria barngrupper: Karin Norinder och Lina Partti (tom VT19)