Logga in på Mina sidor
Glömt lösenord?
Bli Medlem

Barngrupper i Huddinge HT22

All anmälan till våra barnaktiviteter sker via Friluftsfrämjandet Huddinges hemsida. Gå in på "Hitta äventyr" på första sidan och anmäl ditt barn där. Vårens aktiviteter blir bokningsbara senast 30 januari. I mars öppnas bokning för en eller ett par nya grupper, håll utkik på hemsidan.

Barnet behöver vara medlem i friluftsfrämjandet för att kunna anmälas. Medlemskap kostar 100 kr/år.

Läs mer om vad vi gör i de olika grupperna under rubriken "Barn".

Öppna Skogsgläntan i Älvsjö (Barn 0-2 år)
Ledare: Linnea Littman. Kontakt: ljlittman@gmail.com

Skogsknopp NY grupp startar HT22. Ledare: Agnes Björn. Kontakt: agnes.bjorn@gmail.com

Skogsknytte i Sörskogen NY grupp startar HT22. Ledare: Linnea Andersson. Mer info kommer.

Skogsknytte i Trångsund. NY grupp startar HT22. Ledare: Helene Mogefors. Mer info kommer.

Skogsknytte i Älvsjöskogen (barn födda 2019)
Ledare: Kristoffer Örstadius, kristoffer.orstadius@friluftsframjandet.se

Skogsknytte i Balingsnäs (barn födda kring 2019)
Ledare: Elin Tafuri, elin.tafuri@friluftsframjandet.se 

Skogsknytte i Älvsjöskogen (barn födda 2018-2019)
Ledare: Hanna Hummerdal, hanna.hummerdal@friluftsframjandet.se 

Skogsknytte i Paradiset (barn födda 2017-2018)
Ledare: Stina Englundh, stina.englundh@friluftsframjandet.se

Familjemulle i Gömmarskogen
Ledare: Jane Josefsson och Gustav Petersson. Kontakt: nordgren.jane@friluftsframjandet.se

Skogsmulle i Vidja. NY grupp startar HT22. Ledare: Sofie von Jungmeister. Mer info kommer.

Skogsmullegruppen Hökarna (Älvsjöskogen. Blir strövare VT23, barn födda 2015-2016)
Ledare: Tobias Bodin och Cecile Windspoll, tobias.bodin@friluftsframjandet.se.

Strövargruppen Äventyrarna (barn födda 2014-2015)
Ledare: Lina Partti och Lau Dahlgren Ekegren. Kontakt: lina.partti@friluftsframjandet.se.

Strövargruppen Skogsutforskarna i Segeltorp (barn födda 2012-2013). Ledare: Daniel Lindås och Nils Höjer. Kontakt: daniel.lindas@friluftsframjandet.se

Frilufsargruppen Fjällrävarna (f.d. Strövargruppen Jordgubben, barn födda 2011-2012). Ledare: Viktor Haak och Karin Norinder. Kontakt: karin.norinder@friluftsframjandet.se.

Frilufsarna i Skogås/Trångsund (barn födda 2008-2009). Ledare: Malin Andersson och Anna Peira Ohlsson. Kontakt: g.malin.andersson@gmail.com

Frilufsargruppen Överlevarna (barn födda 2006-2009). Ledare: Magnus Österblad och Fredrik Sjöholm. Kontakt: fredrik.sjoholm@stratsys.se.

TVM- gruppen Knallhattarna (ungdomar födda 2004-2006). Ledare: Hans och Eva Elinder. Kontakt: eva.elinder@gmail.com.

Äventyrliga familjen. Ny grupp startar HT22. Ledare: Anders Nyman. Kontakt: anders.nyman@gmail.com

Skrinna barnskridskoskola. Vi vill gärna starta upp fler grupper. Vill du bli skridskoledare? Kontakta karin.norinder@friluftsframjandet.se

Hittar du ingen grupp som passar? Hör av dig till någon av grenledarna på elin.tafuri@friluftsframjandet.se (barn 0-6 år) eller karin.norinder@friluftsframjandet.se (barn och ungdomar 7-25 år) så berättar vi mer om hur du kan starta en ny grupp. Vi vill gärna bli fler ledare så att fler barn kommer ut i naturen!