Sök på webbplatsen

Hitta lokalavdelning

Som medlem får du

  • Tillgång till Sveriges bredaste utbud av guidade friluftsaktiviteter
  • Stödjer vårt arbete med hela Sveriges friluftsliv, och mycket mer...
Bli medlem

Logga in

Styrelsen

Det här är Region Mälardalens styrelsesammansättning för verksamhetsåret 2020.

Regionstyrelsen har det övergripande ansvaret för föreningens verksamhet, organisation, förvaltning, personal och ekonomi. Regionstyrelsen ansvarar för att verksamheten i region Mälardalen bedrivs i enlighet med föreningens stadgar och regionstämmans beslut. 

Regionstyrelsen tillsätter ledningsgrupper och råd för de områden där sådana behövs.

Leif Malmlöf

Ordförande

leif.malmlof@friluftsframjandet.se

070-638 36 30

Jakob Beijer

Vice ordförande

jakob.beijer@friluftsframjandet.se

073-239 88 00

Ing-Marie Lidell Edman

Ekonomisk talesperson

ingmarie.edman@friluftsframjandet.se

070-950 65 49

Bertil Ahlqvist

Adjungerad sekreterare, Verksamhetschef Mälardalen

bertil.ahlqvist@friluftsframjandet.se

08-556 307 45, 073-071 54 97

Magnus Grape

Ledamot

magnus.grape@friluftsframjandet.se

070-572 78 23

Jill Westermark

Ledamot

jill.westermark@friluftsframjandet.se

070-787 04 52

Dennis Svärd

Ledamot

dennis.svard@friluftsframjandet.se

070-480 40 94

Maria Hellström

Ledamot

maria.hellstrom@friluftsframjandet.se

070-887 15 74

Jonatan Hedberg

Ledamot

jonatan.hedberg@friluftsframjandet.se

073-312 10 53

Kristina Helles

Ledamot

kristina.helles@friluftsframjandet.se

070-887 12 34