Sök på webbplatsen

Hitta lokalavdelning

Som medlem får du

  • Tillgång till Sveriges bredaste utbud av guidade friluftsaktiviteter
  • Stödjer vårt arbete med hela Sveriges friluftsliv, och mycket mer...
Bli medlem

Logga in

Här finns lokalavdelningar med Naturparkour

Här hittar du en lista på var i landet du hittar skogar fulla av hopp.

Lokalavdelningar som bedriver verksamhet

Är ni sugna på att hänga med? Hittar ni inget äventyr i äventyrshanteraren går det bra att kontakta din närmaste lokalavdelning för att se när nästa äventyr planeras. Det kanske är så att det finns en grupp som är igång redan - med plats för fler att hoppa på.

 

Region Mitt

  • Arbrå
    Olle Arvidsson, 0278-414 15, 073-802 91 85
  • Sundsvall
    Greger Älgemon, 070-322 57 30 (kvällstid)
  • Mora – Orsa
    Björn Halegby, 070-333 43 65

Region Syd

  • Knäred
    Dan Kagg, dan.kagg@telia.com
  • Malmö
    Åsa Sandberg, 040-27 11 21, 072-57 80 60
  • Ängelholm-Båstad
    Sven Engberg, angelholmbastad@friluftsframjandet.se 
  • Karlshamn
    Lennart Ung; 0739-877 357
  • Bjerred-Lomma
    bjerred-lomma@friluftsframjandet.se

Region Öst

  • Norrköping
    Marianne Gutsch/ 0766-23 77 21
  • Vadstena
    Linda Staaf, 0730-289 290 linda@vattenevent.se 
  • Borensberg
    Louise Ferm, 0733-50 60 29 louise.ferm@gmail.com
  • Örebro
    Erika Kjällberg, 070-777 47 47
  • Mullsjö
    070-974 79 50 annakullenberg57@gmail.com
  • Lindås
  • Kinda
    Karin Gustafsson

 

Region Väst

  • Mölnlycke
    molnlycke@friluftsframjandet.se
  • Kil
    070-2072760, jangfro@gmail.com
  • Kungälv
    andreas.yngvesson@friluftsframjandet.se
  • Munkedal
    munkedal@friluftsframjandet.se
  • Falköping
    Johan Andersson, 070-6365748, johansvensson75@hotmail.com
  • Mölndahl
    Patrik Isaksson, 0707 225220
  • Landvetter
    Tomas Mellgren, 0733-33 06 85, landvetter@friluftsframjandet.se
  • Stenungsund
    stenungsund@friluftsframjandet.se
  • Sörbygden
  • Sandsjöbacka
    Anna Wickman Tordby, 0707-23 82 44, sansjobacka@friluftsframjandet.se

 

Region Mälardalen

  • Västerort
    vasterort@friluftsframjandet.se
  • Tyresö
    Anna Ahlström anna.ahlstrom@friluftsframjandet.se
  • Lidingö
    lidingo@friluftsframjandet.se
  • Botkyrka
    Hélène Lagerlöf, 0705-22 52 62
  • Mälaröarna
    malaroarna@friluftsframjandet.se
  • Järfälla
    jarfalla@friluftsframjandet.se
  • Haninge
    Maria Modén 070-657 55 80, mbekkis@gmail.com
  • Salem
    Annika Gardell, 070 - 685 03 30
  • Hägersten-Skärholmen
  • Uppsala
    Eva Hartman-Juhlin, uppsala@friluftsframjandet.se 
  • Enskede
    Agnetha Thalin, 070-897 02 39, agnetha_thalin@hotmail.com
  • Stockholm
    stockholm@friluftsframjandet.se
  • Nacka-Saltsjöbaden
    Jonas Magnusson, 076-349 56 00, jonaseliomagnusson@gmail.com 
  • Solna-Sundbyberg
    Sofie Wallenberg, sofie_wallenberg@hotmail.com

 

Region Norr

  • Umeå
    umeå @friluftsframjandet.se

Allt du vill och behöver veta om

Naturparkour

Kolla in naturparkour på youtube!

För ännu mer inspiration, utveckling och nötning av teknikerna. Lär dig göra en wall flip!

Naturparkour på youtube

Följ oss på Instagram!

Vill du ha mer inspiration och se hur andra gör sin grej i Naturparkour? Följ oss!

Naturparkour på Instagram

Verksamhet för unga

Gillar du att vara ute i naturen, och provar gärna olika aktiviteter och äventyr? I Friluftsfrämjandet kan du träffa fler som du!

För unga

Hitta Naturparkour

Visar 0 av 0 äventyr Hittar du inte det du söker? Gör en avancerad sökning.