Sök på webbplatsen

Hitta lokalavdelning

Som medlem får du

  • Tillgång till Sveriges bredaste utbud av guidade friluftsaktiviteter
  • Stödjer vårt arbete med hela Sveriges friluftsliv, och mycket mer...
Bli medlem

Logga in

Styrelsen

Styrelsen väljs av medlemmarna vid årsmötet. Vi samordnar - tillsammans med grenledare och ledare - all verksamhet som du möter. Du är alltid välkommen att ta kontakt; med idéer, frågor eller synpunkter. Vill du aktivt arbeta för att verksamheten ska utvecklas är du välkommen - det finns alltid plats för initiativrika funktionärer och förtroendevalda.

Ordförande 
  Hans Rengman  070 718 23 25  hans.rengman [at] friluftsframjandet.se 
Vice ordförande 
  Birgitta Wahlberg  070 662 43 69  birgittawahlberg [at] telia.com 
Sekreterare 
  Jan Östedt 070 563 57 20  jan.ostedt [at] telia.com
Kassör 
  Erik Bergström  0735 32 60 51 erik.bergstrom5 [at] spray.se 
Ledamöter 
  Jennie Sverker 070 252 61 44  jennie.sverker [at] icloud.com 
  Anne Kleinfeld  076 130 21 53  annekleinfeld766 [at] gmail.com 
  Cia Holm 070 538 57 92  
Suppleanter 
  Rose Gaya 070 617 17 44 epostrose [at] yahoo.com
  Conny Josefsson  070 760 65 15  connyjosefsson [at] tele2.se 

Adjungerad - Föreståndare för naturskolan, Åleslån 
  Vakant    


VALBEREDNING 
  Anita Wireby  070 28 30 903  wireby [at] telia.se 
  Monika Lüttschwager  076 864 95 04  monica.luttschwager [at] gmail.com 
  Bertil Petersson  070 252 30 72  bertil.petersson [at] telia.com